طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری

اصلی ترین بخش هر سایت رابط کاربری آن است. UI  یا رابط کاربری درواقع بخشی است که کاربر در ابتدا با آن مواجه می شود. رابط کاربری به عنوان طراحی ظاهری، المان های تصویری، دکمه ها، منو ها و… ظاهر می شود.UI یا رابط کاربری همان واسطه ی بین سایت و کاربر است که باعث جذب کاربر می شود و اگر در سایت به درستی انجام نشود، ممکن است در جذب مخاطب مشکل بوجود بیاورد. طراحی رابط کاربری باید توسط متخصصین انجام شود تا سایت، به صورت اصولی طراحی شود. سانیار مدیا علاوه بر خدمات طراحی سایت، طراحی رابط کاربری هم نیز انجام می دهد که این  طراحی توسط متخصصین همین حوزه انجام می شود. شما می توانید طراحی رابط کاربری خود را به تیم ما بسپارید تا به هدف دلخواهتان برسید.

طراحی رابط کاربری چیست؟

رابط کاربری یا USER INTERFACE در واقع جنبه ظاهری و بصری سایت است که به عنوان واسط تعامل بین کاربر و سیستم عمل می کند. تمام ساختار ظاهری یک سایت که توسط کاربر دیده می شود را، طراحی رابط کاربری می گویند. رابط کاربری همان ظاهریست که برای تعامل بهتر با مخاطب ایجاد می شود. ظاهر سایت یکی از مهم ترین بخش هایی است که باعث می شود مخاطب تا مدت ها در سایت بماند. این ظاهر یا همان رابط کاربری، در واقع عامل ارتباط کسب و کار و بیننده می شود. هدف طراحی رابط کاربری و اهمیت استفاده از آن در جذب مخاطب و نگهداری آن است. طراحی UI یا رابط کاربری، مبحث بسیار گسترده ای است که شامل تمام مولفه هایی می شود که تعامل سیستم با کاربر را به صورت آسان تر فراهم می کند.

اهمیت رابط کاربری

مهم ترین قسمت هر سایت، ظاهر آن سایت است. شما اگر یک سایت حرفه ای طراحی کنید ولی رابط کاربری خوبی نداشته باشید، آن سایت، شما را به هدف مورد نظرتان نمی رساند. داشتن رابط کاربری خوب و اصولی می تواند سایت شما را پر بازدید و تاثیر گذار کند. علاوه بر این، داشتن یک رابط کاربری خوب، سرعت و کارایی سایت را بالا می برد. زمانی که یک سایت، UI مناسب داشته باشد، دسترسی راحت تری را برای کاربران فراهم می کند و همین دلیل باعث می شود تا سایت، کاربران زیادی را به خود جذب کند و نتیجه این جذب، دیده شدن و فروش بیشتر توسط سایت است. تیم طراحی سانیار مدیا مدیا علاوه بر طراحی وب سایت حرفه ای، طراحی رابط کاربری را هم به طور حرفه ای انجام می دهد. فقط کافیست برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

تفاوت رابط کاربری و تجربه کاربری

 یا رابط کاربری به فرد این امکان را می دهد تا با یک محصول و یا خدمات ارتباط برقرار کند. UX یا تجربه کاربری عملکردی است که فرد در تعامل با آن محصول یا خدماتی را می بیند. تجربه کاربری در مراحل ایده پردازی، توسعه و ارائه محصول، بر مدیریت و تجزیه و تحلیل عملکرد پروژه تمرکز دارد اما رابط کاربری بیشتر مواقع بر اجزای طراحی محصول یا خدمات نهایی تمرکز دارد. یک تجربه کاربری درست و اصولی را می توان با یک طراحی نامناسب نابود کرد. UI و UXمکمل یکدیگر هستند و هر دو تاثیر بسیار زیادی در خروجی نهایی دارند. UX  بر UI مقدم تر است و به کاربران در دستیابی به اهداف کمک می کند، البته UI ارتباط احساسی را برای کاربر ایجاد می کند؛ همین دلایل باعث شده تا این دو مکمل یکدیگر باشند. علاوه بر این طراح رابط کاربری به ظاهر و نحوه ارتباط سازی با کاربر می پردازد اما تجربه کاربری، نحوه عملکرد رابط کاربر را تعیین می کند.

نکات کلیدی در طراحی رابط کاربری

یک وب سایت شامل تعداد زیادی صفحه است که این صفحات از طریق لینک سازی بهم متصل شده اند و کاربر در زمان بازدید باید تاثیر بسیار زیادی از این صفحات را دریافت کند. یک طراح وب وظیفه دارد تا تجربه کاربری مناسبی را برای کاربر ایجاد کند. اما یک سایت زمانی می تواند تجربه کاربری مناسبی را ایجاد کند که طراحی رابط کاربری مناسب و اصولی داشته باشد. برای داشتن یک طراحی کاربر مناسب، ابتدا باید کاربران را بشناسید. این به این معناست که نیاز های کاربر و هر آنچه که یک بیننده از سایت انتظار دارد را بشناسید و نسبت به نیاز شناخته شده، نحوه استفاده از رابط کاربری را مشخص کنید. اگر دقیقا بدانید کاربران چه کسانی هستند و چه نیاز های دارند، به راحتی می توانید آن ها را تحت تاثیر قرار دهید. برای اینکه بتوانید کاربران را تحت تاثیر قرار دهید، باید خلاقانه و هدفمند عمل کنید و سبک های جدیدی را برای ارتباط سازی تولید کنید.

برای تاثیر گذاری و ماندگار بودن در حافظه کاربر باید ساده عمل کنید. این به معناست که همه چیز را تا حد امکان برای کاربر ساده و راحت کنید. با چند بخش کردن اطلاعات و ساده کردن آن ها، کار درک کاربر را تا حد امکان ساده کنید. علاوه بر این بهینه سازی طراحی یک سایت به انداره‌ی زیبایی و سادگی یک سایت مهم است. اما مهم است که همه‌ی بخش های یک رابط کاربری، باید با یکدیگر کاملا یکدست و هماهنگ باشد. این به این معناست که همه بخش های سایت با یکدیگر ارتباط داشته باشد و هر قسمت برای خود جدا و متفاوت نباشد. علاوه بر این عناصر متضاد در طراحی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. وقتی تمام صفحات درعین زیبایی و هماهنگی است، یک عنصر متضاد می تواند توجه کاربر را به خود جلب کند.

اگر هدف شما داشتن سایتی با طراحی رابط کاربری مناسب و اصولی است، باید این کار را به متخصصان بسپارید. تیم طراحی سانیار مدیا با داشتن سابقه در خشان در این حوزه، می توانند برای سایت شما بهترین رابط کاربری را طراحی کنند. همانطور که گفته شد طراحی رابط کاربری امری بسیار مهم در طراحی یک سایت حرفه ای است. ما در سانیار مدیا علاوه بر خدمات طراحی سایت، طراحی رابط کاربری را به طور تخصصی انجام می دهیم. بهترین انتخاب برای شما سانیار مدیاست.

نمونه کار طراحی رابط کاربری

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سوالات متداول

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

هزینه طراحی سایت برای هر کسب و کاری متفاوت است. تمام هزینه ها نسبت به طراحی، سئو و تولید محتوا محاسبه می‌شود و نمی‌توان قیمت دقیقی را اعلام کرد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت های دقیق، با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

بازه‌ای بین ۲۰ تا ۴۰ روز می تواند زمان ببرد. اما بازهم همه‌ی این عوامل به نوع سایت و طراحی آن بستگی دارد.

شرکت سانیار مدیا هم با وردپرس و هم به صورت اختصاصی سایت را برای شما طراحی می‌کند. شما فقط کافیست حوزه کسب وکار خود را به ما معرفی کنید تا ما نوع طراحی مناسب کسب و کار شما را، به شما معرفی کنیم.

به طور صد در صد بله. داشتن سایت برای همه‌ی کسب وکار‌ها لازم است. با سایت می‌توانید خود را به جوامع بزرگ تر معرفی کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

فرم درخواست سفارش و مشاوره رایگان

وبلاگ

محتواهای آموزشی مرتبط به مدیریت فضای مجازی در وب سایت سانیار مدیا

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

درخواست مشاوره خدمات دیجیتال مارکتینگ

خدمات

ورود

[theme-my-login]